هتل سنتی اصفهان

سه ستاره

میدان نقش جهان، خیابان حکیم، کوچه شماره ۷ (باغ قلندرها)

هتل هزار و یک شب چهار باغ اصفهان

یک ستاره

میدان امام حسین، ابتدای چهارباغ پایین، بعد از بریانی اعظم، کوچه شماره ۳

هتل کاخ سرهنگ اصفهان اصفهان

چهار ستاره

خیابان چهارباغ پایین، حدفاصل بین چهارراه تختی و میدان شهدا، انتهای کوچه شماره۱۶

هتل گل آرا اصفهان اصفهان

یک ستاره

خیابان حکیم، کوچه مشیر یخچال، کوچه مسجد ذوالفقار

اقامت در کوچه پس کوچه‌ها با رزرو هتل های سنتی

اکثر هتل های سنتی اصفهان به جای قرارگیری در معابر اصلی شهر، داخل کوچه پس کوچه‌ها و بافت تاریخی و قدیمی قرار دارند. تعداد زیادی از هتل های سنتی در اصفهان نزدیک سی و سه پل و چهار باغ عباسی ساخته شده‌اند. برخی دیگر نیز با فاصله نسبت به مرکز شهر قرار گرفته و سکوتی شگفت انگیز را در محیط خود به مسافران ارائه می‌کنند.

ویوی به دور از مدرنیته‌ی هتل های سنتی اصفهان

در هتل های سنتی اصفهان دیگر خبری از ویوهای لوکس رو به خیابان در طبقات بالای یک برج نیست. در عوض هر صبح پنجره‌ی اتاق شما رو به حیاط مجموعه باز می‌‌شود. این موضوع یکی از ویژگی‌های اصلی هتل‌های سنتی داخل اصفهان است که در دیگر هتل‌های این شهر شانس امتحان کردن آن را ندارید.

خودتان را برای کم‌ترین امکانات و خدمات آماده کنید!

در هتلهای سنتی اصفهان امکانات و خدمات کمی به مسافران ارائه می‌شود. در این نوع اقامتگاه‌ها نیز مانند سایر هتل‌های داخل شهر فقط صبحانه در وعده‌های غذایی سرو می‌شود. علاوه‌بر آن حتی در بهترین هتل های سنتی اصفهان نیز خبری از امکانات تفریحی و مجموعه‌های آبی نیست. اینترنت داخل اتاق، لاندری و روم سرویس نیز در بسیاری از این هتل‌ها وجود ندارد. در نتیجه خدمات و امکانات محدود‌تری نسبت به یک هتل معمولی 3 یا 4 ستاره دارند. به همین دلیل این هتل‌ها معمولا برای افرادی مناسب هستند که قصد اقامت در یک مجموعه‌ی تاریخی را دارند. گذشته از آن میزان امکانات رفاهی نیز برایشان فاقد اهمیت است. البته در نظر

قیمت هتل های سنتی اصفهان؛ گران یا ارزان؟

بیشتر هتل های سنتی اصفهان قیمت پایینی دارند. قیمت پایین اکثر هتل‌های سنتی در این شهر دست مسافران را برای انتخاب اقامتگاه در منطقه‌ی مورد نظرشان باز می‌گذارد. البته در لیست هتل های سنتی اصفهان، تعدادی اقامتگاه گران قیمت نیز دیده می‌شود. دلیل قیمت بالای آن‌ها نیز نوع معماری، قدمت ساخت، موقعیت قرارگیری هتل و امکانات داخل مجموعه است. قیمت برخی از اقامتگاه‌های سنتی ممکن است به اندازه‌ی یک هتل 4 یا 5 ستاره در شهر اصفهان باشد.

هتل های اصفهان

برای سفر تفریحی می‌توانید در هتل‌های نزدیک نقش جهان و زاینده رود اقامت داشته باشید؛ زیرا بیشتر هتل های اصفهان از جمله لوکس‌ترین آن‌ها فقط در این محدوده ساخته شده‌اند. البته باید در نظر بگیرید هتل های این منطقه درون طرح زوج و فرد این قرار دارند. برای رزرو هتل خارج از محدوده ترافیک هم باید بسته به هدفتان از سفر تصمیم گیری کنید. هرچند که تعداد کمی از هتل های اصفهان در خارج از محدوده ذکر شده قرار دارند. اما برخی از هتل‌های این مناطق نیز بسته به نوع سفرتان از کیفیت مناسبی برخوردارند. توجه داشته باشید که هتل‌های اصفهان فقط با صبحانه رزرو می‌شوند.

سوالات متداول
هتل‌های اصفهان

کدام هتل‌های اصفهان در محدوده‌ی طرح ترافیک قرار دارند؟

از سمت شمال : خیابان مسجدسید، خیابان عبدالرزاق؛ از سمت شرق : خیابان هاتف، خیابان نشاط و خیابان چهارباغ خواجو؛ از سمت جنوب، خیابان کمال الدین اسماعیل و خیابان مطهری؛ از سمت غرب : خیابان دکتر بهشتی و خیابان کاشانی، محدوده‌ی طرح ترافیک اصفهان هستند. هتل‌های واقع شده در این محدوده از جمله عالی قاپو، سفیر و غیره اقامتگاه‌های داخل طرح ترافیک اصفهان هستند.

تاثیر موقعیت قرارگیری هتل های اصفهان بر قیمت آن‌ها چیست؟

هتل‌هایی که در نزدیکی سی و سه پل، خیابان 4 باغ عباسی و میدان امام (نقش جهان) قرار دارند، معمولا گران‌تر از سایر اقامتگاه‌های اصفهان هستند.

آیا تراپنر بابت کنسلی رزرو هتل از مشتریان جریمه می‌گیرد؟

جریمه‌ی کنسلی رزرو هتل فقط براساس قوانین هتل محاسبه می‌شود و مبلغ جریمه به هتل پرداخت می‌شود. سایت تراپنر هیچگونه هزینه‌ای به صورت جداگانه بابت کنسلی رزرو هتل در اصفهان از شما دریافت نمی‌کند.

 

قدیمی‌ترین هتل اصفهان کدام است؟

هتل عباسی اصفهان یا همان کاروانسرای عباسی باتوجه به قدمت زیاد و ساخته شدن در دوره صفویه، قدیمی‌ترین هتل اصفهان محسوب می‌شود.

آیا می‌توان در خانه‌های قدیمی اصفهان اقامت داشت؟

بیشتر هتل‌های سنتی اصفهان خانه‌های قدیمی این شهر هستند که اکنون تبدیل به اقامتگاه مسافران شده‌اند. در نتیجه امکان اقامت در خانه‌های قدیمی اصفهان وجود دارد.

قدمت هتل‌های سنتی اصفهان چقدر است؟

قدمت هتل‌های سنتی اصفهان ممکن است به بیش از صد یا 200 سال نیز برسد. برخی از خانه‌ها در زمان صفویه ساخته شده است.

هتل‌های سنتی اصفهان چه امکاناتی دارند؟

در هتل های سنتی فقط امکان استراحت و استفاده از فضای رستوران مجموعه وجود دارد. معمولا در این اقامتگاه‌ها امکانات تفریحی نظیر استخر وجود ندارد.

آیا رزرو هتل‌های سنتی اصفهان به مسافران پیشنهاد می‌شود؟

در صورتی که قصد تجربه‌ی اقامت در یک خانه‌ی سنتی را دارید، اقامت در این هتل‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم.