هتل صفائیه یزد

پنج ستاره

صفائیه، میدان ابوذر، خیابان تیمسار فلاحی

هتل باغ مشیرالممالک یزد

چهار ستاره

خیابان انقلاب ، بلوار مشیرالممالک

هتل داد یزد

چهار ستاره

میدان شهید بهشتی، خیابان دهم فروردین، پلاک 214

هتل سنتی خوان دوحد یزد

سه ستاره

چهارراه بسیج، بلوار شهید عاصی‌زاده

هتل فاضلی یزد

سه ستاره

خیابان امام خمینی، خیابان مسجد جامع، میدان وقت‌الساعت

هتل فیروزه یزد

سه ستاره

خیابان مهدی ، بعد از بانک صادرات ، نبش خیابان اصلی طبقه همکف

معماری هتل‌های یزد؛ اصلی و سنتی

در یزد به دنبال هتلی با شکل و شمایل هتل‌های مشهد، هتل‌های کیش و یا هتل‌های تهران نباشید. یعنی در یزد هتل‌های مدرن با ساختمان‌های بی روح و مکعبی شکل پیدا نمی‌شود. البته این به معنی قدیمی بودن بنای هتل های یزد نیست. یزد، یکی از دست‌نخورده‌ترین شهرهای تاریخی ایران است و بسیاری از گردشگران نیز برای تماشای همین بافت تاریخی دست نخورده به این شهر سفر می‌کنند. به همین دلیل، جدیدترین‌ هتل های یزد نیز با الهام از معماری سنتی و قدیمی شهر طراحی و بنا گردیده‌اند. این هتل‌‌ها به هتل‌های سنتی یزد نیز معروف‌اند.

فصول مناسب برای رزرو هتل در یزد

در فصل پاییز که کمتر کسی به فکر سفر می‌افتد و بسیاری از مقاصد گردشگری کشور، خلوت می‌شوند، تازه فصل داغ گردشگری در یزد شروع می‌شود. آب و هوای یزد در این فصل بسیار دلنشین است. به همین خاطر هم می‌توان یزد را یکی از مقاصد اصلی گردشگری در فصل پاییز دانست. بسیاری از علاقه‌مندان کویر نوردی، فصل پاییز را برای بازدید از مناطق کویری یزد انتخاب می‌کنند. همین موضوع سبب افزایش قیمت هتل در یزد در فصل پاییز می‌شود. زمستان یزد شب‌هایی بسیار سرد دارد. به همین جهت قیمت هتل های یزد در نیمه اول زمستان، نسبت به پاییز کاهش می‌یابد.

بهار و تابستان؛ فصول ارزان اقامت در هتل های یزد

یزد دارای دو فصل سرد و گرم است. فصل گرم یزد از اواخر فروردین شروع شده و تا اوایل مهر نیز ادامه دارد. دمای هوا در این ایام به ویژه در اواسط تابستان به 45 درجه سانتیگراد نیز می‌رسد. از آنجایی که آب و هوای شهر نیز خشک است، ممکن است این گرما کمی آزار دهنده باشد. تعداد کمی از گردشگران، بهار و تابستان را برای سفر به یزد انتخاب می‌کنند و این موضوع سبب کاهش شدید قیمت هتل های یزد در فصل بهار و تابستان می‌شود.

نرخ هتل های یزد چگونه است؟

قیمت هتل های یزد نسبت به شهرهای بزرگ دیگر ایران بسیار پایین‌تر است. در نتیجه هزینه‌ی کم‌تری برای اقامت در هتلهای یزد پرداخت خواهید کرد. در نتیجه می‌توانید با خیالی راحت حتی هتل‌های لوکس و 5 ستاره یزد را رزرو نمایید. هرچند که برخلاف بیشتر شهرهای ایران، برخی از هتل‌های 4 ستاره یزد گران‌ترین هتل های شهر یزد محسوب می‌شوند.

هتل‌های 5 ستاره یزد

در حال حاضر تنها هتل 5 ستاره یزد، صفائیه است که امکاناتی نظیر سالن ورزشی و اسپا در آن وجود دارد. همچنین این هتل به عنوان تنها 5 ستاره‌ یزد فقط وعده‌ی صبحانه را مانند سایر اقامتگاه‌های داخل شهر ارائه می‌دهد. قیمت این هتل نسبت به برخی از اقامتگاه‌های 4 ستاره‌ی داخل شهر ارزان‌تر است. هر چند که امکانات هتل صفائیه از اقامتگاه‌های 4 ستاره بیشتر می‌باشد. به غیر از هتل صفائیه در شهر یزد، سه الی چهار هتل 5 ستاره به زودی آما‌دهی پذیرش مسافر می‌شود. ممکن است حتی قیمت هتل‌های 5 ستاره با افتتاح هتل‌های مذکور در شهر افزایش یابد.

هتل های یزد ۵ ستاره